okey oyna

Facebook Okey

Facebook Okey - Bir oyuncu elini tamamladığında yani 14 taşını dizip bitmeye hazır olduğunda fazlalık taşı yere atıp bitirmiyorsa buna “okeye dönme” denir. Buradaki amaç okeyi yere atp oyunu bitirmek istemesidir. Bu durumda oyundaki diğer oyunculardan iki kat puan düşürülmesi sağlanır.

Facebook Okey Oyna

Facebook Okey Oyna - Okey oyunu gerek sosyal yaşamda gerek internet üzerinden yoğunlukla oynanan taşlı oyunlar listesinde birinci sırada yer almaktadır. Facebook uygulamasında neredeyse onlarca okey oyunu mevcuttur. Bunların birçoğu sosyal ağdır. Oyunu oynayacak kişinin doğru adresi bulması ve oyuna girmesi zaman kaybetmesine yol açmaktadır.

Facebook Okey Oyunu

Facebook Okey Oyunu - Sitemizde hem oyunu eğlenceli bir şekilde oynamanız hem de zaman kaybetmemeniz için yardımcı olacağız. Bu çok sevilen oyunu internet sitemizde oynayabileceğiniz gibi cep telefonu uygulamalarımız ile de oynayabilirsiniz.

Facebook Okey Oyunları

Facebook Okey Oyunları - Facebook okey oyna oyunu, normal bilinen okey oyununun Facebook kullanıcı bilgileriniz kullanılarak, diğer Facebook kullanıcıları ile internet üzerinden online olarak oynanan okey oyunudur.

facebook okey oyna

Facebook Okey Plus

Facebook Okey Plus - Okey oyununu 106 taştan meydana gelen ve 4 ıstaka oynanan bir oyun setidir. Genel hatları ile kuralları aşağıda paylaşılmıştır: Oyuna başlarken bütün oyunculara 14 fakat oyuna ilk olarak başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Taşlar dağıtıldıktan sonra oyuncular taşları ıskalarına dizerler. Kalan taşlar ters çevrilerek kapalı bir şekilde ortaya konulur. Bir taş açılır ve bu taşın bir üstü okey kabul edilir. Bu okey taşı diğer bütün taşlar yerine kullanır. Yerden açılan taş sahte okey taşı ise geçersizdir. Istakanıza almış olduğunuz aynı renkteki taşları seri olacak şekilde 1 2 3 gibi yan yana dizimini yapabilirsiniz. Farklı renkteki sayıları aynı şekilde yan yana dizemezsiniz. Örneğin 11 taşını en az 3 tane en fazla 4 tane renk olarak yan yana dizebilirsiniz. Yani farklı renkteki aynı sayıları yan yana dizebilirsiniz. Dizme işleminiz bittiğinde elinizden fazla 1 adet taş bulunması gerekir. Bu 15. taşı okey taşının üzerine koyduğunuzda oyunu bitirmiş olursunuz.

Facebook Okey 101

Facebook Okey 101 - Temel hatları belirtilen oyunun birçok çeşidi bulunmaktadır. Oyun çeşidine göre farklı sayıdaki oyuncularla oynanabilir. Sitemizde Facebook okey oyunu oyna diyerek oyun çeşitlerinden birini seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Facebook Okey Extra

Facebook Okey Extra - Oynanan oyunda yere açılmış olan taşın bir üst numarası okey olduğundan ve oyundaki diğer taşların yerini tuttuğundan o taşın asıl sayısını taşıyan 2 adet “sahte okey” taşı bulunmaktadır. Sahte okey her elde değişmektedir. Oyun ilk başlarken yere açılmış olan taşın bir diğer eşi eller ilk kez dağıtıldığında bir oyuncuya denk gelmişse ona “gösterge” denmektedir. Kendisine gösterge denk gelen oyuncu oyunun ilk başında bunu belirtirse diğer oyunculardan birer puan düşülürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mynet okey oyna sayfazına göz atarak mynet okey oynaya bilirsiniz.