OKEY OYNAMAK İÇİN TIKLA

Ekolay Okey

Ekolay Okey, Okey oyunu oyunculara verilen 14 taş ile doğru perler oluşturularak oynanabiliyor. Per oluşturabilmek için sitede belirlenen oyun kurallarına uyulması gerekiyor. Siteye erişim yapanlar, oluşturdukları hesap üzerinden ya da indirdikleri mobil uygulama üzerinden oyun oynayabiliyor. Per oluşturma işlemleri en az 3 taşın yan yana sıralanması ile yapılabiliyor. Bu aynı sayının farklı renkleri ya da aynı renkte sayı sıralaması şeklindedir.

Ekolay Okey Oyna

Ekolay Okey Oyna - Site en iyi okey oyun seçeneklerine yer veren oyun sitedir. Okey masaları 4 kişilik olarak hazırlanmıştır ve oyuncu sayısı tamamlanan masalarda oyunlar başla tuşu ile başlatılabiliyor. Okey oyna tuşu ile lobiye erişim yapanlar, oyuncu sayısı eksik olan masaları seçerek oyunlarına hemen başlayabiliyorlar. Masaya otur butonu ile oturanlar, masayı terk et butonu ile oyundan çıkabiliyorlar.

Ekolay Okey Oyunu

Ekolay Okey Oyunu - Canlı okey oyna imkanları sunulan sitede, oyun türlerine göre puanlama seçenekleri değişmektedir. Okeyde her oyuncuya 14 taş verilir ve sıralı perler en az 3 taşla çift perleri aynı iki taşla oluşturulur. Yerden çekilen 15 taş ile sıralamalar oluşturulur ve fazla olan atılır. Oyun bitti butonuna tıklayan oyuncunun açtığı ele göre puanlama yapılır.

Ekolay Okey Oyunları

Ekolay Okey Oyunları - Normal bitişlerde, diğer oyunculardan 2 puan düşülür, Okey ya da çifte giderek bitme durumlarında, diğer oyunculardan 4 puan düşülür. Oyunda, puanı 0’a düşen oyuncular oyunu kaybetmiş sayılır. Puanı en yüksek olan oyuncular oyunun kazananıdır.

Fun 101 Okey

Eski Ekolay

Eski Ekolay - Okey oyunları ayarlar bölümünde yapılan çeşitli seçenekler işaretlenerek kurallar belirlendikten sonra oynanabilmektedir. Gerçek mekanlarda oynanan okey oyunlarında gösterge kullanılmaktadır. Ancak sitede sunulan oyun hizmetlerinde gösterge kuralı özel olarak seçilmediğinde kullanılmamaktadır. Gösterge okeyi belirlemek için yere açılan taşın diğer çifti olan taştır ve ilk dağıtımda gelen oyuncuya 1 puan kazandırmaktadır.

Eski Ekolay Okey

Eski Ekolay Okey - Siteye erişim yapan ve oyun başla butonu ile okey masasındaki yerini alan oyuncular, taş sıralanış kurallarına göre ellerini oluştururlar. Taş sıralanışları, aynı renk taşlarda, 3 – 4 – 5 ya da kırmızı 3, siyah 3, mavi 3 şeklinde en az üç taş kullanılarak yapılabiliyor. Sıralı ellerde isteyenler 14 taşın tamamını aynı renkte sıralı yapabiliyorlar.

Eski Ekolay Okey Oyna

Eski Ekolay Okey Oyna -

Bir önceki yazımız olan Fun 101 Okey sayfazına bakarak fun okey ile alakalı tüm bilmek istediklerinize ulaşa bilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:    Twitter   Facebook    İnstagram

Türkiye'nin en kaliteli okey oyna sitesinde sizlerde hemen okey oyunları oynayın!

© 2020 - 2022 MaksatOkey.Com
Türkiye'nin Canlı Okey Oynama Sitesi
Maksat Okey Oynamak :)